Wytwórnia
O WydawnictwieHistoriaZakres działalnościNagrodyKontaktPiszą o nasREGULAMIN ZAMAWIANIABannery i logotypy
WytwórniaWytwórcyKsiążkiBlogDystrybucja

Edzio i duch lasu


To już siódmy tytuł z serii "Edzio i przyjaciele" autorstwa Astrid Desbordes z ilustracjami Marca Boutavant. Pojawia się nowy bohater kot Jacek. Kot, który wycina stare drzewo, by wybudować nowy dom. Prace nad przygotowaniem książki mają się już ku końcowi i jej premiera na początku października!
 

Stwórz swój pakiet z rabatem 50%


To nasza nowa akcja promocyjna. Mamy na stronie różne zestawy, ale może chcesz stworzyć swój własny? Jak to zrobić?
Porozglądaj się w naszym sklepie i wybierz tytuły o łącznej wartości minimum 160 zł (bez promocyjnych pakietów). Wyślij do nas swoje wybrane tytuły na adres wytwornia@wytwornia.com . Odpiszemy szybko i podamy konkrety. Przede wszystkim obetniemy cenę o połowę, podamy numer konta, poprosimy Cię o adres, paczkomat i zrealizujemy zamówienie. Do każdej paczki dołączymy plakat z Edziem i kod rabatowy na następne zakupy. Nasza akcja potrwa do 31 sierpnia!
 

Warszawa Piżamorama


W trudnych czasach epidemii niektóre nasze projekty musieliśmy odłożyć na lepsze czasy. Ale ta książka nie mogła czekać. Już 21 maja, a na naszej stronie pewnie ciut wcześniej, premiera kolejnej Piżamoramy. Nasz bohater, mały chłopiec w piżamie paski zasypia i śni o pięknej, pełnej światła, ruchu i magii Warszawie.
 

#zostanwdomu


Tak, jak i Wy, śledzimy z uwagą jakie wiadomości przyniesie dzień i myślimy jak możemy sobie pomóc przetrwać ten trudny czas. Pracujemy w domu, zaopatrzyliśmy nasz "podręczny" magazyn w zapasy książek i na bieżąco będziemy realizować Wasze zamówienia. W naszym sklepie są promocje, a na naszych profilach w mediach społecznościowych - najświeższe informacje. Zobaczcie też materiały kreatywne do wydrukowania i wykorzystania przez Wasze dzieci - zakładka Wytwórnia/bannery i logotypy. Trzymajcie się zdrowo!
 

Kalendarz Homo lector w prezencie!


Mamy prezent dla tych, którzy złożą zamówienie o wartości powyżej 50 złotych - kalendarz ścienny Moniki Hanulak "Homo lector" na dowolne 13 miesięcy. Kalendarz ten zdobył Nagrodę Graficzną Książka Roku 2019 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY. Promocja trwa do 31 stycznia 2020.
 

Homo lector Książką Roku 2019


Kalendarz Moniki Hanulak "Homo lector" zdobywa Nagrodę Graficzną w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. Słowo od jury:
"U tegorocznej laureatki, ilustratorki Moniki Hanulak, książkę czyta goryl. Człekokształtny tak się zatopił w lekturze, że zapomniał o bożym świecie. Wokół hula zima, leją się strugi deszczu, a nasz bohater nie może oderwać się od książki. Może czyta Darwina albo komiks o King Kongu? Obsypany wiosennym kwieciem, obżarty czereśniami, rozwalony na plaży, pławiący się w morzu, przytulony do swojego towarzysza królika, zasypany śniegiem - bije rekordy czytelnictwa przez cały rok. Może dlatego książka "Homo lector" wygląda jak kalendarz, który możemy powiesić na ścianie? Kalendarium jest tu umowne, zamiast niego mamy właściwie puste miejsce, możemy sobie wpisać dowolny rok, miesiąc, dzień, bo kiedy czytamy, czas przestaje się liczyć. I o tym też jest ta książka. Motyla noga, to w końcu książka czy kalendarz? To książka, która ma formę kalendarza, bo jej bohaterem jest również czas. To książka bez słów, gdzie same ilustracje układają się w opowieść o bohaterze i jego pasji, i o spotkaniu kultury z naturą. To książka, która stawia proste i ważne pytania i woła: ludzie, bierzcie przykład z tej małpy, czytajcie!
Tomasz Broda
 

Black Friday


Przy składaniu zamówienia wpisz kod rabatowy blackfriday, a uzyskasz rabat 30% na wszystkie książki. Kod działa od 28 listopada do 5 grudnia.
 

Rozpoczynamy serię Kuku


Nasz bohater nazywa się Kuku. Jest kolorowym, ciekawym świata ptakiem. Ma skrzydła w kropki, niebieskie buty i czapkę z pomponem. Narysowała go Basia Flores i to nasz wspaniały początek współpracy i serii książek wczesnokonceptowych dla najmłodszych czytelników. Pierwsza książka "A Kuku!" już w księgarniach.
 

Jak dużo wiesz o Bałtyku?


W sierpniu ukazała się książka Natalii Uryniuk "Balticarium". Jej premiera odbyła się oczywiście nad morzem, w trakcie festiwalu Literacki Sopot. Ten wielkoformatowy, bogato ilustrowany album to kompendium wiedzy o roślinności i zwierzętach Bałtyku, nadbałtyckich krajach, portach, miastach, miejscach wartych uwagi, ale też ekologicznych zagrożeniach. Zapraszamy nad morze bez ruszania się z domu!
 

Ale miasta!


Miło nam poinformować, że książka Joanny Łozińskiej i Maćka Błaźniaka (ilustr.) "Ale Masta!" zdobyła w tym roku tytuł "Must have" podczas Łódź Design Festival, wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2018 Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także nominację do nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego przyznawaną przez Festiwal Literatury dla Dzieci. Gratulujemy autorom!
 

Homo lector. Kalendarz na 13 miesięcy


Jest już gotowy nasz nowy ścienny kalendarz. Kalendarz może Wam służyć 13 miesięcy. Można go rozpocząć w dowolnym momencie roku: styczniu, marcu, listopadzie. Wystarczy wpisać kolejne dni w kalendarium, a nazwy miesięcy wyciąć z ostatniej strony i przykleić w odpowiednim miejscu. Stworzymy w ten sposób własny, niepowtarzalny kalendarz na rok z dodatkowym miesiącem w zapasie. Bohaterem każdego miesiąca jest… goryl, który o każdej porze roku, bez względu na okoliczności przyrody i mijający czas, czyta. Dowcip, kolor, dzika przyroda i potrafiący czytać gorilla - ten kalendarz rozweseli każdą ścianę, każdy dzień, a przede wszystkim zmotywuje do czytania. Homo w języku łacińskim znaczy człowiek, a lector to czytelnik. “Ścienny kalendarz powoli staje się u nas tradycją. Bardzo cieszę się, że ludzie polubili nasz pomysł i pod koniec roku pytają czy będzie następny kalendarz. Staramy się za każdym razem czymś zaskoczyć. Monika Hanulak narysowała uroczą, ale i oczytaną gorillę – i to ona jest gwiazdą kalendarza pod tytułem Homo lector i w ten przewrotny sposób chcielibyśmy zmotywować ludzi do czytania książek” – mówi wydawczyni Magda Kłos-Podsiadło. „Bardziej ludzki niż człowiek. Jeśli mówiąc człowiek myślimy o istocie rozumnej. Miarą jego człowieczeństwa jest jego szacunek do otaczającej przyrody, nieustająca potrzeba rozwoju i ciekawość świata, która sprawia, że homo lector wciąż czyta.” – tak o bohaterze kalendarza mówi Monika Hanulak Tak, jak w poprzednich latach, część dochodu ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazana Polskiej Sekcji IBBY. To międzynarodowa organizacja, która w Polsce działa od 1973 roku. Jej głównym celem jest prowadzenie akcji związanych z upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie i współorganizowanie przedsięwzięć mogących rozwijać zainteresowanie literaturą dla dzieci i młodzieży wśród pedagogów, bibliotekarzy, pracowników nauki, krytyków literackich, a także rodziców. Polska Sekcja IBBY od wielu lat organizuje konkurs Książka Roku, którego jury literackie i graficzne nagradza najlepsze polskie książki dla dzieci i młodzieży.
 

WYSTAWA "KTO TY JESTEŚ?' JOANNY OLECH I EDGARA BĄKA


W księgarni Wytwórnia na Chmielnej 10 w Warszawie prezentujemy wystawę plakatów "Kto ty jesteś?". Dotykamy tematu patriotyzmu, ale inaczej. Lekko, nowatorsko i na dziecięcą miarę. Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności. Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju. Grafika Edgara Bąka prowokuje do dyskusji dziecka z dorosłym nie tylko o patriotyzmie. Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 12-19 do 30 listopada 2018. Wystawę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wyróżnienie BolognaRagazzi Award dla "Wytwórnika górą!" Madaleny Matoso


Wiadomość z ostatniej chwili. "Wytwórnik górą!" Madaleny Matoso zdobywa Wyróżnienie Specjalne w konkursie BolognaRagazzi Award w kategorii ARTE. Nagrodę odbieramy 26 marca na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Ciao!
 

Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu Książką Roku 2017


Główną Nagrodę Graficzną w konkursie Polskiej Sekcji IBBY zdobywa "Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu" w opracowaniu graficznym Anny Niemierko.
 

Homo lector to Ty?


Rozpoczynamy cykl spotkań "Homo lector". Zapraszamy do naszej księgarni Wytwórnia na ulicę Chmielną 10 w Warszawie, gdzie otrzymasz więcej informacji o akcji, kalendarium wydarzeń. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

 

Warsztaty filozoficzne z Adą Augystyniak


Zapraszamy dorosłych na kolejne warsztaty rysowania filozofii z Adą Augustyniak. Zapisy ksiegarnia@wytwornia.com. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

 

Wystawa Marii Dek "Kiedy będę duża"


Zapraszamy dzieci i dorosłych do księgarni Wytwórnia na otwarcie kolejnej wystawy ilustracji. Tym razem swoje oryginalne prace do książki "Kiedy będę duża" zaprezentuje Maria Dek. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie pokaz ilustrowania na żywo! Wstęp wolny,

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwa dla Książki.

 

KSIĘGARNIA WYTWÓRNIA


4 marca 2017 otworzyliśmy własną księgarnię! Wszystkie nasze książki w jednym miejscu, a ponadto spotkania, warsztaty, wykłady, wystawy. Zapraszamy na Chmielną 10 w Warszawie.
 

Wytwórnia nominowana do nagrody RMF Classic


Miło nam poinformować, że jesteśmy nominowani do nagrody MocArty 2016 w kategorii Rzecz z klasą. Ogłoszenie wyników konkursu już 13 marca. Szczegóły tu: http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2016/
 

KERN zwycięzcą konkursu Dobre Strony 2016


Wróciliśmy z Targów Dobre Strony we Wrocławiu z Główną Nagrodą. Książkę "Kern. Wiersze dla dzieci" w opracowaniu graficznym Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Anny Niemierko, Marty Ignerskiej, Gosi Urbańskiej-Macias, Agnieszki Kucharskiej-Zajkowskiej i Justyny Wróblewskiej doceniono za brawurowe zestawienie stylu i formy: – Ludwik Jerzy Kern był literatem wszechstronnym – poetą, prozaikiem, satyrykiem, publicystą. A i same jego wiersze cechuje różnorodność formy, tematyki i nastroju. Nic więc dziwnego, że pomysł, aby tym razem właśnie poezje Kerna zilustrowało kilku artystów (artystek właściwie), okazał się starzałem w dziesiątkę. Powstał tom wielobarwny, intrygujący i odważny. Brawurowo zestawiający style i formy, tak w malarstwie i rysunku, jak i w poezji. Elegancki i szalony zarazem – uzasadnia swój wybór Jury.
 

2016 BOP


We are happy to announce our nomination for 2016 BOP - Bologna Prize for the Best Children's Publisher of the Year. If you do not know us, click "KSIĄŻKI" above and you will see our titles. If you would like to read more, click "RIGHTS" above to view our rights catalogue. See you in Bologna!
 

Co słychać?


Nowa książka Anny Czerwińskiej-Rydel o muzyce. Autorka wyjaśnia włoskie pojęcia dynamiki i rytmu w muzyce: lento, piano, forte, allegro i wiele innych. Książkę zilustrowały Monika Hanulak i Małgorzata Gurowska. Co za trio!
 

Tuwim, Brzechwa, Kern!


Trzecia część klasyki poezji polskiej dla dzieci już w księgarniach. Tym razem to Ludwik Jerzy Kern w interpretacji Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agnieszki Kucharskiej-Zajkowskiej, Anny Niemierko, Gosi Urbańskiej-Macias i Justyny Wróblewskiej. Książka ma dwie okładki, ta kolorowa jest autorstwa Anny Niemierko, ta czarno-biała jest Małgorzaty Gurowskiej.
 

MAGICZNY PARYŻ


Zapraszamy na wycieczkę do Paryża. Druga część Piżamoramy Was nie zawiedzie. Efekty ruchomych ilustracji są nie mniej zaskakujące niż w Nowym Jorku.
 

DZIEŃ DOBRY DO WIDZENIA


To tytuł naszej nowej książki interaktywnej! Obrazkowy słownik antonimów francuskiej autorki Delphine Chedru. Do książki dołączony jest dwukolorowy filtr, która pozwala zobaczyć na jednej ilustracji dwa różne obrazy

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=q8VtlA1Dczs
 

Niecodzienne wypieki w Łodzi - warsztat kulinarny i plastyczny!


Katarzyna Bogucka i Szymon Tomiło zapraszają na warsztat plastyczny i kulinarny w jednym! 24 maja o godz. 10.00 do Pan Tu Nie Stał w Łodzi, ul. Piotrkowska 138/140.
 

Warszawskie Targi Książki za nami!


Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na Stadionie Narodowym. Życzymy miłej lektury! Szykujemy się już do Wrocławia.
 

Warsztaty dla dzieci w Pan Tu Nie Stał w Warszawie


14 marca, godzina 12.00, Pan Tu Nie Stał, Koszykowa 34/50.Zapraszamy dzieci w wieku 4+ na warsztaty inspirowane książką Madaleny Matoso "Wytwórnik górą!". Podczas zajęć przejdziemy szlakiem prawdziwego artysty: przebrniemy przez górę pomysłów i poznamy trud wspinaczki na szczyt twórczych możliwości. Przewrócimy do góry nogami świat krytyki i staniemy się recenzentami własnych arcydzieł. Zapisy warszawa@pantuniestal.com lub 887 887 772. Zajęcia prowadzić będzie duet animacyjny Małpie Figle!
 

"Wytwórnik kulinarny" zdobywa wyróżnienie w międzynarodowym konkursie BolognaRagazzi w kategorii Books&Seeds


Gianni Rodari powiedział, że książki są jak nasiona, odżywiają nasze umysły, wzmacniają inteligencję i kreatywność tak jak żywność wzmacnia nasze kości i mięśnie. Organizatorzy Targów Książki dla Dzieci w Bolonii ogłosili w tym roku nową kategorię konkursu BolognaRagazzi „Books&Seeds”dedykowaną książkom, których tematyka jest związana z rolnictwem, organiczną żywnością, biologiczną różnorodnością, problemem głodu, zdrowym odżywianiem i gotowaniem. Miło nam poinformować, że międzynarodowe jury wyróżniło w konkursie opublikowany przez Wytwórnię „Wytwórnik kulinarny” Katarzyny Boguckiej i Szymona Tomiło. Nagroda zostanie wręczona wydawcy i autorom w trakcie Targów Książki dla Dzieci w Bolonii 30 marca 2015 roku. Nagrodzone i wyróżnione książki będą eksponowane w trakcie bolońskich targów i będą też częścią „Biodiversity Park” na tegorocznej Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.
 

SLOW WEEKEND 13-14 GRUDNIA 2014


Zapraszamy do warszawskiego Soho na Mińskiej na SLOW WEEKEND. Moda, grafika, zabawki i książki. Slow food też!
 

Wytwórnia na targach książki w Montreuil 26 - 30.11.14


Jesteśmy pod Paryżem na targach książki dla dzieci. Dużo cudownych tu książek, dużo francuskich autorów i mnóstwo ludzi chętnych do czytania!

 

SUMMER ATELIER W TOKIO


W lipcu Wytwórnia wyruszyła w daleki świat. Magda Kłos-Podsiadło prowadzi warsztaty dla ilustratorów na zaproszenie Itabashi Art Museum w Tokio. Działo się, oj działo!
 

OFERTA DLA SZKÓŁ


Zbliża się koniec roku szkolnego i zakup książek na nagrody. Mamy dla Państwa dobre rabaty. Polecamy szczególnie książki Joanny Olech "Mam prawo i nie zawaham się go użyć", "Kto ty jesteś?" oraz antologię opowiadań"1989. 10 opowiadań o burzeniu murów" Kontakt: magdalenaklos@wytwornia.com

 

 

Wytwórnia na Warszawskich Targach Książki 22-24 maja 2014


Od czwartku do niedzieli gramy na Stadionie Narodowym, na pozycji 99/C2.

Kuszące rabaty, miła obsługa, dużo dobrych książek i atrakcje.

 

Sobota, 24 maja

12.00 - 13.00 WYTWÓRNIK TARGOWY (płyta stadionu)...

Wspólnie z uczestnikami powiększymy skład słynnej „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Używając różnych form, faktur i technik plastycznych i przede wszystkim wyobraźni zapełnimy kolejne rysunkowe wagony nowymi bohaterami i zaskakującym asortymentem. Na koniec stworzymy wspólnie dłuuuugi targowy pociąg.
Warsztaty dla dzieci od 5 do 8 lat.

14.00 (stoisko Wytwórni 99/C2)
JOANNA OLECH i EDGAR BĄK podpisują swoją nową książkę "Mam prawo i nie zawaham się go użyć!"

Niedziela, 25 maja

12.00- 13.00 WYTWÓRNIK EKOLOGICZNY (płyta stadionu)

Baobaby Studio czyli Agnieszka Bałdyga i Edyta Marszałek, graficzki z ekologicznym zacięciem, pokażą jak za pomocą recyklingu nadać nowe życie zbędnym przedmiotom. Wspólnie z uczestnikami wykreują z surowców wtórnych zielony design.
Warsztaty dla dzieci od 5 do 8 lat.

Czekamy na WAS!

 

Warsztaty z Agatą Królak


Uwaga, uwaga! agata królak tour!
W najbliższy weekend do Warszawy zawita Agata Królak i poprowadzi Wytwórnikowe warsztaty.
Miejsca i terminy do wyboru, do koloru. Obowiązują zapisy.
15 marca SOBOTA:
13.30 Festiwal Tere-Fere, zapisy: terefere@muza.com.pl
17.00 Księgarnia Badet Ursynów, zapisy: ursynow@badet.pl, tel. 22 370-25-03,

16 marca NIEDZIELA:
11.00 Księgarnia Badet kluboksięgarnia dziecięca, zapisy:badet@badet.pl, tel. 22 499 37 17
14.00 Księgarnia Artystyczna Bookoff przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, zapisy: patrycja@bookoff.pl, tel. 503 058 126
 

WYNIKI KONKURSU "KTO TY JESTEŚ?"


Szanowni Państwo!

 

Dziękujemy za wszystkie propozycje konkursowe. Miło nam ogłosić, że jury w składzie: Edgar Bąk, Magda Kłos-Podsiadło, Joanna Olech i Sylwia Wiśniewska wybrało zwycięzców i wyróżnionych.

 

3 równorzędne nagrody główne:

 

Nie boję się porażki. Jestem patriotką.

Laura Jasińska z Krakowa

 

Są tacy, którzy oddają bratu nerkę. Gdy będzie potrzeba oddam obcemu krew. Jestem patriotką.

Milena Mazur z Lublińca

 

Kupuję polskie produkty. Jestem patriotą.

Sybilla Hodun ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej

 

Nagrody główne to projekt plakatu autorstwa Edgara Bąka ze zwycięskim hasłem.

 

Wyróżnienia:

 

Dbam o szkolny sprzęt. Jestem patriotą.

Michał Oleszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej.

 

Lubię i szanuję Jessicę, Simona i Ariela. Jestem patriotą.

Adam Kłosiński z Bygdoszczy

 

Tańczę, śpiewam, maluję i występuję na scenie w Domu Kultury. Jestem patriotą.

Julia Świętoń Pikor z Rzeszowa

 

Zwiedzam polskie miasta i poznaję ich kulturę. Jestem patriotką.

Karolina Dziubek z Sidziny

 

Jestem Kacper. Jestem patriotą.

Kacper Jonczak z Warszawy

 

Segreguję śmieci. Jestem patriotą.

Weronika Romaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej

 

Przygarnęłam psa bez łapy ze schroniska. Jestem patriotką.

Paulina Tuora z Papowa Toruńskiego-Osieki.

 

Uczę się polskiego. Jestem patriota.

Adam Jan Potrykus z Sundbyberg (Szwecja)

 

Wszyscy wyróżnieni otrzymają książki wydawnictwa Wytwórnia.

G R A T U L U J E M Y !!!

 

Z każdym laureatem skontaktujemy się mejlowo.

 

 


 

WYMYŚL NOWE HASŁO DO "KTO TY JESTEŚ?" - OGŁASZAMY KONKURS


Zasady konkursu są bardzo proste:

 

1. Zajrzyj na stronę www.jestempatriota.pl lub do naszej książki "Kto ty jesteś?", zainspiruj się i wymyśl nowe hasło, które kończy się zdaniem: JESTEM PATRIOTKĄ/JESTEM PATRIOTĄ.

 

2. Hasło wyślij na adres: Wytwórnia, ul. Wełniana 31F, 02-833 Warszawa lub mailem ktotyjestes@wytwornia.com w tytule wspisując "konkurs". Prócz hasła podaj: swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko opiekuna prawnego.

 

3. Konkurs przeznaczony jest dla osób, które do 31 grudnia 2013 roku nie ukończyły 18 lat.

 

4. Nagrodą jest projekt graficzny plakatu z Twoim hasłem wykonany przez Edgara Bąka oraz zestaw książek wydawnictwa Wytwórnia.

 

5. Szczegółowy regulamin i więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronach www.jestempatriota.pl i poniżej

 

Nie leń się i wymyślaj, bądź patriotą!

 

Regulamin Konkursu

„Wymyśl nowe hasło kampanii społecznej Kto ty jesteś?

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Konkursu jest Wytwórnia Magdalena Kłos-Podsiadło, ul. Wełniana 31F, 02-833 Warszawa, NIP 669 147 62 10, zwana w dalszej części „Organizatorem”.

2. Zasady Konkursu określa niniejszy Regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.

3. Konkurs odbywa się w dniach od 13 listopada do 31 grudnia 2013 roku.

4. Konkurs jest otwarty wyłącznie dla osób nieletnich tj. takich, które do 31 grudnia 2013 roku nie ukończyły 18 lat, zwanych w dalszej części „Uczestnikami Konkursu”.

5. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją jego warunków, określonych w ramach niniejszego Regulaminu.

6. Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

7. Uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez prawnych opiekunów Uczestników Konkursu na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacji konkursu oraz marketingowych przez Organizatora. Przetwarzanie będzie się odbywało zgodnie z Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późń. zm.). Organizator zapewnia prawo do wglądu i zmiany swoich danych osobowych.

II. ZASADY KONKURSU

1. Organizator Konkursu prowadzi skierowaną do dzieci i młodzieży kampanię społeczną „Kto ty jesteś?” autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka, której tematem jest patriotyzm. Elementami kampanii jest opublikowana książka „Kto ty jesteś?” Joanny Olech i Edgara Bąka, wystawa plakatów ich autorstwa oraz strona internetowa www.jestempatriota.pl

Celem konkursu jest stworzenie kolejnych haseł kampanii, które nawiązują stylistycznie do już istniejących.

2. Informacje o istniejących hasłach kampanii społecznej „Kto ty jesteś?” Organizator Konkursu udostępnia na  stronie internetowej www.jestempatriota.pl oraz w książce „Kto ty jesteś?” Joanny Olech i Edgara Bąka (Wytwórnia, 2013).

3. Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie propozycji konkursowej, która powinna zawierać:

Imię i nazwisko Uczestnika Konkursu

Data urodzenia

Imię i nazwisko opiekuna prawnego Uczestnika Konkursu

Adres zamieszkania

Adres email

Telefon kontaktowy

Propozycję hasła kampanii społecznej „Kto ty jesteś?”, która nawiązuje stylistycznie do istniejących już haseł i kończy się zdaniem „Jestem patriotką/Jestem patriotą”.

4. Propozycje konkursowe należy:

a. wysłać pocztą na adres Organizatora:  

Wytwórnia

Wełniana 31F

02-833 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs”

do dnia 31 grudnia 2013 (decyduje data stempla pocztowego)

 LUB

b. wysłać w wersji elektronicznej na adres mailowy Organizatora:

ktotyjestes@wytwornia.com

w tytule maila wpisując: „Konkurs”

do dnia 31 grudnia 2013 roku

5. Jedna osoba może zgłosić jedno hasło.

6. Zgłoszenia konkursowe niepełne  bądź dokonane przez nieuprawnione osoby nie będą brały udziału w Konkursie.

7. W dniach 15-25 stycznia 2014 roku spośród wszystkich dostarczonych propozycji konkursowych Jury dokona wyboru Laureatów Konkursu.

8. Decyzja Jury co do wyboru Laureatów Konkursu jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

9. Skład Jury dokonującego oceny:

Edgar Bąk - autor opracowania graficznego kampanii „Kto ty jesteś?”, Magdalena Kłos-Podsiadło  - wydawnictwo Wytwórnia, Joanna Olech - autorka haseł kampanii „Kto ty jesteś?”, Sylwia Wiśniewska - wydawnictwo Wytwórnia.

10. Jury oceniać będzie:

- spójność stylistyczną z istniejącymi hasłami kampanii „Kto ty jesteś?”

- indywidualne, twórcze i nowoczesne podejście do definicji patriotyzmu

 

III. PRZYZNAWANIE NAGRÓD

1. Jury wyłoni spośród propozycji konkursowych Laureatów Konkursu i przyzna:

a.  Nagrodę Główną (dla od 1 do 3 osób) -  projekt graficzny plakatu ze zwycięskim hasłem i włączenie go w kampanię społeczną oraz zestaw książek wydawnictwa Wytwórnia.

b. Wyróżnienia (dla 5 osób) – zestawów książek wydawnictwa Wytwórnia.

2.. Ogłoszenie wyników Konkursu, tj. wskazanie Laureatów Konkursu nastąpi najpóźniej w dniu 31 stycznia 2014 roku i zostanie ogłoszone na stronach internetowych Organizatora:

www.jestempatriota.pl

www.wytwornia.com

3. Przekazanie nagród Laureatom nastąpi do dnia 31 marca 2014 roku.

IV. POSTANOWIENIA DODATKOWE

1. Organizator uprawniony jest do publikowania fotografii Laureata Konkursu oraz jego imienia i nazwiska, jak również wszystkich przekazanych przez Uczestników Konkursu propozycji konkursowych na stronach internetowych Organizatora, a także materiałach promocyjnych, na co każdy z Uczestników niniejszym - przystępując do Konkursu - wyraża zgodę.

2. Laureat Konkursu udziela Organizatorowi na czas nieokreślony bezpłatnej licencji do używania wskazanych przez niego w ramach Konkursu zwycięskich propozycji haseł na następujących polach eksploatacji:

a utrwalania, kopiowania, wprowadzania do pamięci komputerów i serwerów sieci komputerowych, sporządzenie egzemplarza, który mógłby służyć publikacji ;

b. wystawienia lub publiczną prezentację,

c. wykorzystanie w promocyjnych  materiałach wydawniczych Organizatora;

d. digitalizacja,

e. zwielokrotnienie poprzez druk,

f. rozpowszechnianie, w tym wprowadzenie do obrotu,

g. wprowadzenie w całości lub w części do sieci komputerowej Internet w sposób umożliwiający transmisję odbiorczą przez zainteresowanego użytkownika łącznie z utrwalaniem w pamięci RAM.

 

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Treść niniejszego Regulaminu dostępna jest  na stronie www.jestempatriota.pl oraz www.wytwornia.com, a także w siedzibie Organizatora.

2. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym ani loterią promocyjną, których wynik zależy od przypadku.

3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.

4. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień Regulaminu w okresie trwania Konkursu. Wszelkie zmiany Regulaminu będą niezwłocznie publikowane na stronie internetowej Organizatora.

 

 

Warsztaty z Madaleną Matoso w Warszawie


Madalena Matoso - ilustratorka i projektantka graficzna, której prace są wizytówką współczesnej, portugalskiej sztuki dla dzieci odwiedzi w październiku Warszawę! Wydawnictwa Tako i Wytwórnia zapraszają na portugalskie warsztaty plastyczne z artystką: Księgarnia Stentor ul. Przy Bażantarni 11, Warszawa Piątek, 18 października, godz. 12.00 W zajęciach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 336 z Warszawy Księgarnia Badet (Ursynów) al. KEN 83, Warszawa Sobota, 19 października, godz. 17.00 Dla dzieci w wieku 4–10 lat Zapisy: tel. 22 370 25 03, email: ursynow@badet.pl Wstęp wolny Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki pl. Małachowskiego 3, Warszawa niedziela, 20 października, godz. 12.30 Dla dzieci w wieku 4–10 lat Zapisy: email: informacja@zacheta.art.pl Bilet rodzinny 18 zł Madalena Matoso spotka się również ze studentami Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Madalena Matoso (ur. 1974, Lizbona) studiowała projektowanie komunikacyjne na Uniwersytecie w Lizbonie oraz wydawnicze projektowanie graficzne na Uniwersytecie w Barcelonie. Wraz z trójką przyjaciół stworzyła w 1999 roku pracownię i studio projektowania graficznego o nazwie Planeta Tangerina. W 2006 roku Planeta Tangerina rozpoczęła działalność wydawniczą i opublikowała pierwszą książkę obrazkową. Obecnie w jej katalogu znajduje się ponad około 40 tytułów, w tym ponad 10 zilustrowanych i zaprojektowanych przez Madalenę Matoso. Wydawnictwo otrzymało w 2013 roku Nagrodę BOP dla Najbardziej Kreatywnego Wydawcy Książek dla Dzieci w Europie przyznawaną podczas Targów Książki w Bolonii (Best Children’s Publishers of 2013 for Europe). Madalena Matoso jest jedną z najaktywniejszych ilustratorek portugalskich, a jej dzieła są wizytówką współczesnej, portugalskiej sztuki dla dzieci. Za książki, które zaprojektowała i zilustrowała oraz za swoją działalność wydawniczą otrzymała wiele wyróżnień i nagród w Portugalii i za granicą, m.in. Prémio Nacional de Ilustração (Nagroda Narodowa za Ilustracje: wyróżnienia w 2006, 2007 i 2008 roku oraz nagroda w 2009 roku), finalistka w kategorii New Publications podczas 2nd and 4th CJ Picture Book Festival w Korei. W Polsce opublikowano dotąd dwa tytuły zilustrowane przez Madalenę Matoso: 1. CZARY!, tekst Charo Pita, ilustracje Madalena Matoso, Tako, Toruń 2012. 2. W NASZYM DOMU JEST..., tekst Isabel Minhós Martins, ilustracje Madalena Matoso, Wytwórnia, Warszawa 2013. Warsztaty organizowane są w ramach projektu Opowiadania na tacy (Cocina de cuentos. Europa a la carta) dofinansowanego dzięki Programowi Kultura Unii Europejskiej. Organizatorzy: Tako, Wytwórnia, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Badet, Stentor Partnerzy: Instituto Camões Patroni medialni: Czasdzieci.pl, Qlturka.pl, Ryms
 
szukaj
Twój koszyk           In English

Wytwórnia KONTAKT

, więcej »